In English

HemOm psykoanalysArrangemangPublikationerUtbildningForskningMedlemmarPressrumKontakt

 

Erbjudande om fem terapisamtal till reducerad kostnad

  

Är du i ett skede i ditt liv då du skulle behöva stanna upp och reflektera över din situation?

Här nedan hittar du erfarna medlemmar i Svenska psykoanalytiska föreningen som erbjuder
upp till fem samtal för 400:-/samtal.

Vid frågor ring 08-20 56 35.

 

Arnberg Lenore, fil dr, leg psykoterapeut, Surbrunnsgatan 5, 114 27 Stockholm
tel. 08-437 639 40, info@psychotherapy.se

Bachner Madeleine, leg psykolog, leg psykoterapeut, Garvar Lundins gränd 1 nb, 112 20 Stockholm
tel. 08-650 74 00 /tel svarare, madeleine.bachner@zeta.telenordia.se

Billinghurst Alexandra, leg psykolog, Kammakargatan 48, 111 60 Stockholm
tel. 08- 652 56 59, alexandra@billinghurst.com

Boman Suzanna, socionom, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 116 22 Stockholm
tel. 073-338 82 25, suzanna.boman@rfsu.se

Dahlström Louise, sjuksköterska, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 116 22 Stockholm
tel. 076–768 19 80, louised540@gmail.com

Engström Catharina, leg psykolog, leg psykoterapeut, Tomtebogatan 6B, 113 39 Stockholm
tel. 08-34 58 84, cathengstrom@telia.com

Eriksson Johan, fil. dr., Rådmansgatan 9, 114 25 Stockholm
tel. 073-960 43 67, je.psykoanalys@gmail.com

Friberg Gunnel, leg psykolog, leg psykoterapeut, Maria Prästgårdsgata 24, 2 tr, 118 52 Stockholm
tel. 08-643 51 62 /telefonsvarare/fax, gunnel.friberg@telia.com

Karlsson Gunnar, leg psykolog, professor, Tomtebogatan 6 B, 113 39 Stockholm
tel. 08- 31 56 23, gunnar.karlsson@psykolog.net

Lennartsson Henrik, leg psykoterapeut, socionom, Södermannagatan 5, 116 23 Stockholm
tel. 070-715 81 12, henrik_lennartsson926@hotmail.com

Necander-Redell Lena, leg psykolog, leg psykoterapeut, Vårgatan 3B, 126 33 Hägersten
tel. 076-271 41 41, l.necander-redell@telia.com

Nikban Iradj, leg psykolog, leg psykoterapeut, Rådmansgatan 88, 5 tr, 113 29 Stockholm
tel. 076-845 44 54, iradj@nikban.se

Nygren Kina, leg psykolog, leg psykoterapeut, handledare, Rundelsgränd 2 A, 753 12 Uppsala,
tel. 018-108620, kina.nygren@gmail.com

Reeder Jurgen, leg psykolog, Östra Förstadsgatan 12, 211 31 Malmö
tel. 040 21 50 03, jurgen.reeder@telia.com

Sahlberg Björn, leg psykolog, Åsögatan 148, 116 32 Stockholm
tel. 070 483 38 49, info@bjornsahlberg.se

Sallander Gunilla, leg psykolog, leg psykoterapeut, Långholmsgatan 16, 117 33 Stockholm
tel. 070-813 64 08, gunilla.salander@gmail.com

Sand Yvonne, skötare, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 116 22 Stockholm
tel. 073-685 32 50, yv.sand@outlook.com

Werbart Andrzej, fil dr, professor, leg psykolog, leg psykoterapeut, Högbergsgatan 71D, 118 54 Stockholm,
tel. 08-668 58 78, andrzej@werbart.se

Zeligman Gloria, leg psykolog, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 1 tr, 116 22 Stockholm
tel. 08-640 10 35, gloria.zeligman@comhem.se

Östfelt Christel, leg psykolog, leg psykoterapeut, Folkungagatan 79, 1 tr, 116 22 Stockholm
tel. 070 241 9594, ostfelt.christel@telia.com


 

Annonser till våra medlemmar

Gå direkt till medlemmarnas annonser:

 

Reducerad kostnad

Personer som är intresserade av att för en lägre kostnad gå i psykoanalys 4 ggr/vecka kan få gå hos personer som utbildar sig vid Svenska psykoanalytiska föreningens Institut.

För barn och ungdom

Läs mer om hur psykoanalysen ser på barn och barns psykiska problem och hur psykoanalys med barn och ungdomar går till.
Besök mottagningen för barn- och ungdomspsykoanalys.

För spädbarn

Läs mer om möjligheterna för spädbarnsföräldrar att få konsultation och behandling, eller besöka föreningens hemsida för spädbarnsföräldrar.

För par/familj

Om psykoanalys för par och familjer.

I Skåne

Alla medlemmar i Skånska psykoanalytiska sällskapet är samtidigt medlemmar eller kandidater i Dansk Psykoanalytisk Selskab eller i Svenska psykoanalytiska föreningen.

 

 

Copyright © Spaf 2017-09-03

webmaster

 

 

Svenska psykoanalytiska föreningen    Västerlånggatan 60    111 29 Stockholm     08-411 54 57    www.psykoanalys.se    info@psykoanalys.se